Jaki człowiek jest…

Jaki człowiek jest głupi…
Człowiek generalnie to zwierzę wyjątkowo głupie, odrażające. Aż wstyd się przyznać, że należy się do tej wstrętnej, obrzydliwej grupy. Szczególnie od jakiś 200 lat człowiek jest wyjątkowym imbecylem.
Oprócz wyjątkowo destrukcyjnej działalności na rzecz zwierząt, siebie samego i całej planety człowiek w swojej głupocie nie umie zrozumieć, że tzw. rozwój technologiczny i cywilizacyjny i wszelkie pozorne ułatwienia życia jakie dzięki temu otrzymuje mają cenę, którą on sam musi spłacać. Często ta cena przekracza korzyści o bardzo wiele. Pazerność i głupota, bezsensowne „potrzeby”, zawsze prowadzą do totalnej klęski. Póki debile będą wybierać debili, którzy debilnie będą nimi rządzić ludzkość i cały świat jest w wielkim niebezpieczeństwie.
A wystarczy tylko kierować się sprawiedliwością, prawdą, uczciwością, brakiem hipokryzji przy zastosowaniu do wszystkich i wszystkiego i będzie coraz lepiej.
Jakże moje poglądy podobne są w wielu aspektach do fińskiego filozofa Penttiego Linkoli- znanego w Finlandii jak Małysz w Polsce, żyjącego bez dostępu cywilizacji i jakiejkolwiek tzw. wyższej technologii w leśnej chatce i biorącego tylko tyle od przyrody by przeżyć. Pokazuje on światu, nie tylko przez swoje prace, jak trzeba szczęśliwie żyć.
Także znany, kontrowersyjny, norweski piosenkarz Varg Vikernes ma rację sprzeciwiając się „odejściu od naturalności” w dzisiejszym świecie.
Dla człowieka z Europy środkowej i północnej naturalnym środowiskiem życia jest las i wszystko co z tym związane- wyobraźmy sobie siebie nagiego w lesie, nie mającego nic prócz przyrody w okół, a każde odejście od tego stanu wiąże się ceną jaką człowiek musi zapłacić. W swoim zakutym łbie człowiek nie rozumie, że za każde odejście od tego stanu, które często jest bezsensowne, płaci bardzo słono i często przepłaca wielokrotnie nawet…

#filozofia #ekologia #zdrowie #ciekawostki #nauka #swiat #technologia #zwierzta #ludzie #las

Powered by WPeMatico

No Comments

Comments are closed.