JUŻ ZA KILKANAŚCIE MINUT…

JUŻ ZA KILKANAŚCIE MINUT ROZPOCZNIE SIĘ KONFERENCJA FIRMY THE BORING COMPANY

Dziś o 04:00 w nocy czasu polskiego odbędzie się konferencja The Boring Company, na której Elon Musk przedstawi najbliższe plany firmy dotyczące budowy systemu podziemnego transportu w Los Angeles. Krótka informacja dla wszystkich niewtajemniczonych, czym The Boring Company jest.

Głównym celem jaki postawiło przed sobą przedsiębiorstwo jest eliminacja niezwykle uciążliwych i narastających korków. Aby rozwiązać ten problem, firma planuje przenieść transport publiczny pod ziemię i uczynić go niejako trójwymiarowym. W przeciwieństwie do latających samochodów, tunele są odporne na warunki atmosferyczne, poza zasięgiem wzroku oraz mamy pewność, że nic nie spadnie nam na głowę. Rozległa sieć tuneli z wieloma poziomami głębokości mogłaby rozwiązać problem korków w każdym mieście (poprzez dodawanie kolejnych podziemnych poziomów tuneli), bez znaczenia do jak dużych rozmiarów się ona rozrośnie. Kluczem do stworzenia tego systemu jest zwiększenie prędkości drążenia tuneli i zmniejszenie ich kosztów przynajmniej dziesięciokrotnie.

Link do animacji przedstawiającej działający system

Relację na żywo umieściłam w miniaturce wpisu

Wołam zainteresowanych wydarzeniem (1000 osób!). Całkiem spora ilość osób wyraziła chęć do zawołania do artykułu, który pojawi się odrobinę później, ponieważ muszę się przespać xD

——————————————————————————————
Wszystkich ciekawych rozwoju nauki i technologii zapraszam do polubienia strony Głodnych Wiedzy na Facebooku. Link tutaj.
——————————————————————————————

#technologia #theboringcompany #elonmusk

No Comments

Comments are closed.