O mój Boże znów ten Spider’s…

O mój Boże znów ten Spider’s Web coś odwala.

Zacznę od tego że dzisiejsza prezentacja nowych Xiaomi to z pewnością ciekawe wydarzenie, można lubić tę markę lub nie ale przyznać trzeba, że cena/jakość robią robotę. Z ostateczną opinią o tych nowych smartfonach trzeba się wstrzymać do pierwszych testów, ale wstępnie można przyznać, że ich nowe produkty zapowiadają się dobrze.
Nie można też nie zwrócić uwagi na wyraźną inspiracje Apple, ale to nic złego. Jak się wzorować to od najlepszych i w sumie robi to cała Androidowa konkurencja, więc dla mnie to nic dziwnego.
Sam mam iPhone, ale uważam że te nowe Xiaomi to może być naprawdę dobry sprzęt. Ba, sam posiadam Xiaomi Mi Band 2 czy jakieś tanie słuchaweczki od nich i nie narzekam. Nawet swojej matce kupiłem telefon Xiaomi, ponieważ oczekiwała ona taniego smartfonu, ma już go 3 miesiące i jest bardzo zadowolona. Nie chciałbym robić tu jakichś podziałów czy głupich przepychanek Android vs iOS, bo tego typu rzeczy znajdziecie pod innymi wpisami dziś i prosiłbym, żeby tego tematu nie poruszać w komentarzach.
Jak to bywa przy głośnych technologicznych premierach – swoje 3 grosze dodało Spider’s Web. Które czytam głównie w celach rozrywkowych (jakość informacji czy samych felietonów mi nie odpowiada), to co tam się dzieje, to naprawdę przechodzi ludzkie pojęcie.
Dziś jeden z redaktorów postanowił napisać dosyć ostry artykuł o Xiaomi Mi 8 pod tytułem „Xiaomi Mi 8? Wstydziłbym się to kupić i wyciągnąć z kieszeni”. No cóż, to jego subiektywne zdanie i może wyrazić swoją opinię, na tym w końcu polega blog.
W niektórych aspektach może i Pan Mateusz ma rację, ale wielokrotnie też popełnia sporo błędów od razu widać, że jest to raczej niskiej jakości bait utworzony w celu „kliknięć” ale o to też nie mam żalu, bo to powszechna taktyka na tego typu stronach. Można się, chociaż pośmiać raz za jakiś czas.
Dział komentarzy to naprawdę istne złoto które polecam sprawdzić samemu. Pomiędzy tymi wszystkimi gównowojenkami „XiaomiLepsze” czy „Kup se biedaku Apple” można też znaleźć samego autora, który jest takim głąbem kapuścianym, że aż brak mi słów.
Potrafi wytknąć komuś coś a kilka minut później zrobić dokładnie to samo. Nie rozumiem jak można w ogóle w taki sposób samemu się zaorać, same argumenty podczas tej (całkiem sporej już) dyskusji też są tak nędzne i na siłe, że nie rozumiem czemu ta osoba jeszcze się tam udziela i próbuje udowodnić swoich racji. Ktoś inny wdaję się w dyskusję (chyba też o to chodzi w sekcji komentarzy pod takimi „artykułami”) a autor popisuje się taką głupotą xD
Znacie może jakieś inne polskie serwisy technologiczne która można czytać bez zażenowania? Nie chciałbym się ograniczać tylko do anglojęzycznych stron.

Tutaj sam artykuł:
https://www.spidersweb.pl/2018/05/xiaomi-mi-8-kopia-iphone-x.html

A w grafice pokazuje jeden z przykładów dyskusji z Panem Mateuszem.

#xiaomi #spidersweb #technologia #android #apple #ios #iphone

No Comments

Comments are closed.